English Türkçe
Haberler
Hotel Karia Princess'den II.Karsanat Barok Müzik Festivali'ne Destek

Bodrum Yarımada Güncel Siyasi Gazete    19 Eylül 2011 08:09 

Hotel Karia Princess’ında festivali izlemeye gelen Orpheus Sanat Dergisi’nin yazarlarından Avusturyalı Reinhardt Eschenbach'ı ağırlayarak destek verdiği festival, Bodrum’un sadece turizm beldesi olarak değil, tarihsel ve kültürel bir öneminin de olduğunu vurguluyor.

"II. Karsanat Barok Müzik Festivali"

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları ve Bodrum Belediyesi'nin destek ve himayelerinde gerçekleşen "II. Karsanat Barok Müzik Festivali" Mandalin Bar'da düzenlenen açılış kokteyli ile başladı. Yaklaşık 300 kişinin izlediği Festivalin ilk konseri, kokteylin ardından Bodrum Kalesi Orta Avlusu'nda akustik ortamda "Karya Barok Topluluğu" tarafından verildi. Açılış konserinde Karya Barok Topluluğu üyeleri kontrtenor Kaan Buldular, kontrtenor Nuri Harun Ateş, Haendel'in ünlü Barok operalarından kastratlar için yazılmış aryaları seslendirdi.

Mezzosoprano Gülderen Erdoğmuş, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları; mezzosoprano Evrim Keskin ve soprano Derya Kırcalı Gürlük, yine opera aryaları, düetler ve korallerden oluşan seçkin bir repertuarla seyirciyle buluştu. Sanatçılara Karya Barok Yaylı Çalgılar Dörtlüsü üyeleri ve Türkiye'nin önde gelen keman sanatçıları Nilgün Yüksel Ketenci, Rüstem Mustafa, viyola sanatçısı Öykü Koçoğlu ve viyolonsel sanatçısı Burak Ayrancı eşlik etti.Tüm Haberler »

Copyright 2021 AVM Holding. Tüm hakları saklıdır